Ne İşe Yarar

SECDESAYAR

 

Bu buluş, namaz ibadetini yerine getirmek isteyen müslümanların günlük sorunları nedeniyle düşüncelerden arınarak namaza başlayamadıklarından hareketle secde ve rekat sayılarının karıştırılmasını önlemek, namazın doğruluğundan emin olma hazzını yaşamak, şüpheye düşülmesini engellemek için tasarlanmıştır.

Günümüzde karşılaştığımız sorunlar zihnimizi meşgul ediyor, maalesef namazlarımızı huşu içinde kılamıyoruz. Dikkat dağınıklığı, secdeleri ve dolayısıyla rekatları karıştırmamıza neden oluyor. Hangi rekatta olduğumuz konusunda şüpheye düşüyoruz. İşte secdesayar burada yardımınıza koşuyor, seccadenin desenleri kadar masum nokta ışıklarını yakarak size hangi rekatı tamamladığınızı gösteriyor ve namazınızın eksiksiz tamamlanmasını sağlıyor.

Bu cihazın son haline getirilmesi 3 ayımı aldı belki insanlara faydalı olurum düşüncesi ile yola çıkmıştım. ancak sunumdan bu yana geçen 6 aylık sürede insanların namaz ile problemleri olmadığını, herkesin dosdoğru namazını kıldığını böyle bir yardımada ihtiyacı olmadığını anlamış bulunuyorum,  bundan dolayıda çok mutlu oldum ürün satılmadı ama bununla sevinmekte güzel diyorum.Namaz Allahla kul arasında yanlışıda ,doğruyuda ,eksik kılınan namazıda yalnız Allah biliyor muhakkak , namaz kılan kul bilseydi eksik veya fazla kılmazdı diye düşünüyorum.